Dear anyone,
Your duolingo forum registration isn't automaticaly transferred to duome forum so in order to join duome forums you need to register with your existing or any other username and email; in any case it's advised that you choose a new password for the forum.
~ Duome Team

Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Podforum: Nowości i powiadomienia · Sprawy techniczne · Osiągnięcia · O wszystkim i o niczym
Uczę się...... Angielski


Moderator: Stasia

User avatar
Stasia
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Stasia »

AelienFelis wrote: Mon Mar 28, 2022 4:31 pm

Btw, funny thing: mega długo mi zajęło ogarnięcie, że tęczowa flaga w Twojej sygnaturce to NIE nietypowy sposób na pokazanie wsparcia dla LGBT+

:lol: Długie wyjaśnienie tutaj: viewtopic.php?p=9644-wakin-imakuna-runa ... ypaq#p9644

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
AelienFelis
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by AelienFelis »

Stasia wrote: Mon Mar 28, 2022 4:40 pm

:lol: Długie wyjaśnienie tutaj: viewtopic.php?p=9644-wakin-imakuna-runa ... ypaq#p9644

(po przeczytaniu posta zaczęłam tutaj odpowiadać po angielsku, smh 🤦🏻‍♀️)
Ach, jak ładnie wyjaśnione. Powinnam była zaczekać dobę zamiast samej scrollować Wikipedię i Google grafikę 😅
EDIT: teraz już się nie da pomylić ✔️

| :poland: N | :gb: C1 | :de: (B1) | :fr: A2+ | :norway: (A1) | :ukraine: A0 | :hungary: (A0) |

User avatar
Davey944676
Great Britain

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Davey944676 »

Jestem Brytyjczykiem i uczę się polskiego, ale widzę tu kilka znajomych osób - i życzę wszystkim szczęśliwej nauki.

...I przesyłam specjalne gratulacje mojej wspaniałej nauczycielce Dana_Dany Danuta, która ma teraz 999,999 XP punktów! :)

Last edited by Davey944676 on Tue Apr 05, 2022 8:28 am, edited 1 time in total.

🇬🇧 British Native....Learning Polish 🇵🇱, Russian 🇷🇺, Romanian 🇷🇴, Ukrainian 🇺🇦, French 🇫🇷, Welsh :wales:

Dominika

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dominika »

Witam Cię a ja jestem Polką mieszkająca w Irlandii. Życzę Ci sukcesów w nauce. P.s bardzo ładnie piszesz po polsku pozdrawiam Dominika

Dominika

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dominika »

Witam Cię a ja jestem Polką mieszkająca w Irlandii. Życzę Ci sukcesów w nauce. P.s bardzo ładnie piszesz po polsku pozdrawiam Dominika

User avatar
Davey944676
Great Britain

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Davey944676 »

Dominika wrote: Mon Apr 04, 2022 10:21 pm

...P.s bardzo ładnie piszesz po polsku pozdrawiam Dominika

Ja?

Bardzo dziękuję Dominika - Jesteś miła! Mam nadzieję, że twoje życie w Irlandii jest dobre. :)

🇬🇧 British Native....Learning Polish 🇵🇱, Russian 🇷🇺, Romanian 🇷🇴, Ukrainian 🇺🇦, French 🇫🇷, Welsh :wales:

Dominika

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dominika »

Część Davey życie w Irlandii 😄he he przyzwyczaiłam się tylko dubliński dialekt ciężki do ogarnięcia. Jedyne co to polubiłam deszcz he he pozdrawiam Cię

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dana_Dany Danuta »

Davey944676 wrote: Mon Apr 04, 2022 9:29 pm

Jestem Brytyjczykiem i uczę się polskiego, ale widzę tu kilka znajomych osób - i życzę wszystkim szczęśliwej nauki.

...I przesyłam specjalne gratulacje mojej wspaniałej nauczycielce Dana_Dany Danuta, która ma teraz 999,999 XP punktów! :)

Davey, witam Cię na polskiej stronie i serdecznie dziękuję za gratulacje. :D

Bardzo lubię dziewiątki, ale dzisiaj muszę zepsuć ten piękny widok, bo muszę przeskoczyć magiczną liczbę! hehe :)

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

User avatar
Davey944676
Great Britain

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Davey944676 »

Dana_Dany Danuta wrote: Tue Apr 05, 2022 12:34 pm

...999,999 XP....ale dzisiaj muszę zepsuć ten piękny widok, bo muszę przeskoczyć magiczną liczbę! hehe :)

Tak, szkoda zepsuć ten piękny widok, ale wiem, że nie lubisz..."to let the grass grow under your feet".

To kolejne brytyjskie powiedzenie dla Ciebie! Oznacza to, że lubisz szybko wprowadzać zmiany. :)

🇬🇧 British Native....Learning Polish 🇵🇱, Russian 🇷🇺, Romanian 🇷🇴, Ukrainian 🇺🇦, French 🇫🇷, Welsh :wales:

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dana_Dany Danuta »

Davey944676 wrote: Tue Apr 05, 2022 1:47 pm
Dana_Dany Danuta wrote: Tue Apr 05, 2022 12:34 pm

...999,999 XP....ale dzisiaj muszę zepsuć ten piękny widok, bo muszę przeskoczyć magiczną liczbę! hehe :)

Tak, szkoda zepsuć ten piękny widok, ale wiem, że nie lubisz..."to let the grass grow under your feet".

To kolejne brytyjskie powiedzenie dla Ciebie! Oznacza to, że lubisz szybko wprowadzać zmiany. :)

☆☺☽♡❊☆☺☽♡❊☆☺☽♡❊☆☺☽

Musiałam to świadomie zepsuć, bo nie było innego wyjścia, choć było mi szkoda tych pięknych dziewiątek! :(

Dziękuję, za to brytyjskie powiedzenie - jest świetne! :D

Powiem Ci, że akurat z tą zmianą to się długo ociągałam, bo chyba do południa, a może i dłużej. hehe :)

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

User avatar
AelienFelis
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by AelienFelis »

No dobra, a czy ktoś zrobił skrina tych pięknych dziewiątek? Kolekcjonuję takie ładności 🙊

| :poland: N | :gb: C1 | :de: (B1) | :fr: A2+ | :norway: (A1) | :ukraine: A0 | :hungary: (A0) |

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dana_Dany Danuta »

AelienFelis wrote: Fri Apr 08, 2022 12:34 pm

No dobra, a czy ktoś zrobił skrina tych pięknych dziewiątek? Kolekcjonuję takie ładności 🙊

Cześć, nie uwieczniłam tych pięknych dziewiątek, bo jakoś nie przywiązuję do tego tak wielkiej wagi! hehe :D

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

User avatar
AelienFelis
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by AelienFelis »

Dana_Dany Danuta wrote: Sat Apr 09, 2022 9:15 am

Cześć, nie uwieczniłam tych pięknych dziewiątek, bo jakoś nie przywiązuję do tego tak wielkiej wagi! hehe :D

😭😭😭

| :poland: N | :gb: C1 | :de: (B1) | :fr: A2+ | :norway: (A1) | :ukraine: A0 | :hungary: (A0) |

Andrzej455
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Andrzej455 »

Cześć ,witajcie :)

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dana_Dany Danuta »

Andrzej455 wrote: Sat Jul 09, 2022 8:28 pm

Cześć ,witajcie :)

Cześć, [mention]Andrzej455[/mention]! Witam na polskim forum! :)

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

Dominika

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dominika »

Andrzej455 wrote: Sat Jul 09, 2022 8:28 pm

Cześć ,witajcie :)

Witaj Andrzejku 😄

User avatar
Stasia
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Stasia »

Witamy, witamy i zapraszamy do udzielania się na forum, [mention]Andrzej455[/mention]!

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

Dominik
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dominik »

Witajcie :)

Native 🇵🇱 I'm learning EN

Dominika

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dominika »

Witaj Dominik 😀

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dana_Dany Danuta »

Dominik wrote: Mon Oct 24, 2022 8:44 pm

Witajcie :)

Witaj, [mention]Dominik[/mention]!

Myślę, że będziesz aktywnym forumowiczem, bo to forum jest bardzo fajne i przyjazne! 🙂

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

Dominik
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Dominik »

Lubię pisać na forach. Mam jedno swoje, może kiedyś je zareklamuje w swoim podpisie, jeśli regulamin na to pozwala (jeszcze go nie czytałem).
Może znajdę jakieś wątki w których toczą się dyskusje w języku angielskim dla początkujących.

//edit
Gdzie jest regulamin (nie chodzi mi o ten standardowy od phpBB)? Od ilu postów mogę pisać bez akceptacji postów?

Native 🇵🇱 I'm learning EN

User avatar
Stasia
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Stasia »

Dominik wrote: Tue Oct 25, 2022 5:56 pm

Lubię pisać na forach. Mam jedno swoje, może kiedyś je zareklamuje w swoim podpisie, jeśli regulamin na to pozwala (jeszcze go nie czytałem).
Może znajdę jakieś wątki w których toczą się dyskusje w języku angielskim dla początkujących.

//edit
Gdzie jest regulamin (nie chodzi mi o ten standardowy od phpBB)? Od ilu postów mogę pisać bez akceptacji postów?

O ile pamiętam, po 10 postach.

Regulamin??? My mamy jakiś regulamin??? :lol: Może to: viewtopic.php?t=4485-we-re-all-in-this-together

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Apsa25
Poland

Re: Serdecznie witamy wszystkich mówiących po polsku!

Post by Apsa25 »

Dzień dobry :)
Już się wprawdzie rozgościłam na części anglojęzycznej, ale pomyślałam, że warto wpaść i tu i powiedzieć "dzień dobry" 😄
To miłe uczucie pisać znów na forum, a nie tylko na nowomodnych social mediach jak fejsbuk ;) I miło mieć gdzie wylać swoje frustracje na zmiany w DL.

W temacie obaw przed błędami, jak jeszcze uczyłam się języków w szkole, to bałam się odezwać, jeśli nie byłam pewna, jak coś powiedzieć. Ale odkąd więcej korzystam z angielskiego z jednej strony, a z internetu z drugiej, to zauważyłam, że ludzie robią też masę błędów we własnym języku (i nie jestem tu wyjątkiem 😄), poza tym celem stała się komunikacja, a nie oceny w dzienniku. A dodatkowo ostatnio okazało się, że większe problemy niż z samym językiem mam z autokorektą w moim telefonie. Jak nie pilnuję tego narzędzia, to mi złośliwa bestia potrafi zamieniać słowa na inne (foch! ;) ). Całe szczęście, że większość miejsc, gdzie pisuję, ma możliwość późniejszej edycji tekstu.

Pozdrawiam serdecznie,
Joanna

Post Reply

Return to “Mówię po polsku”