Dear anyone,
Your duolingo forum registration isn't automaticaly transferred to duome forum so in order to join duome forums you need to register with your existing or any other username and email; in any case it's advised that you choose a new password for the forum.
~ Duome Team

Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Andrzej455
Poland

Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Andrzej455 »

Witajcie :)

Od 1 listopada 2022 r. będzie nowa organizacja nauki w Duolingo https://blog.duolingo.com/new-duolingo- ... en-design/
Szczerze powiedziawszy nie podoba mi się ona. Wolę system drzewkowy w którym sam sobie wybieram temat do nauki czy też powtórki. A tutaj jest to w formie linearnej ścieżki nauki. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

User avatar
Stasia
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Stasia »

Andrzej455 wrote: Tue Oct 04, 2022 7:54 pm

Witajcie :)

Od 1 listopada 2022 r. będzie nowa organizacja nauki w Duolingo https://blog.duolingo.com/new-duolingo- ... en-design/
Szczerze powiedziawszy nie podoba mi się ona. Wolę system drzewkowy w którym sam sobie wybieram temat do nauki czy też powtórki. A tutaj jest to w formie linearnej ścieżki nauki. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

Z tego co widzę, mnie też się nie podoba.

W starym systemie "drzewka", sama sobie planuję: w dni kiedy nie mam za dużo czasu na Duolingo, odbębniam tylko tyle lekcji, ile potrzebuję żeby dostać moją dzienną ilość punktów - generalnie wybieram do tego lekcje z poziomów 3-4 (chyba, że jestem zbyt zmęczona, żeby uruchomić mózg, wtedy idę na jakąś łatwiznę). W dni kiedy mam czas się bawić, nabijam sobie XP młócąc łatwe lekcję z poziomów 0-2.

System linearny odbiera możliwość planowania - nie tylko jakie lekcje chcemy przerabiać, ale i na jakim poziomie trudności chcemy/jesteśmy w stanie danego dnia pracować.

Mam wyłączone automatyczne uaktualnienia, więc mam nadzieję, że listopadowy Koniec Świata mnie ominie...? Nie uaktualniłam Duolingo od sierpnia.

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

Dominik
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Dominik »

Czy wiadomo coś na temat powrotu forum w samym programie?
Korzystam z Duolingo od 32 dni, dostępne archiwum forum jest bardzo pomocne. Można poznać zasady gramatyki, którą trudno czasem po samych ćwiczeniach zrozumieć.

Native 🇵🇱 I'm learning EN

User avatar
Stasia
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Stasia »

Dominik wrote: Mon Oct 24, 2022 8:52 pm

Czy wiadomo coś na temat powrotu forum w samym programie?
Korzystam z Duolingo od 32 dni, dostępne archiwum forum jest bardzo pomocne. Można poznać zasady gramatyki, którą trudno czasem po samych ćwiczeniach zrozumieć.

Nic nie słychać na ten temat, raczej jest wątpliwe by forum zostało reaktywowane (pomimo że tak obiecywali, że forum zdań zostanie z powrotem uruchomione, no ale guzik z tego wyszło). Jeśli masz pytania, to pytaj tutaj, możesz też zainstalować takiego dziabąga co będzie stwarzał odpowiedniki dyskusji zdań tu na Duome (instrukcje tutaj).

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

Dominik
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Dominik »

Dziabąga mam, tylko mam obawy że to jest źle zrobione. Wszystkie wątki, ze wszystkich języków lądują w jednym dziale na forum.
viewforum.php?f=420-unanswered-sentence-discussions
Powstaje jeden wielki bałagan. trudno jest szukać wątków oznaczonych pl -> en,,, no może teraz jeszcze nie trudno, ale co jeśli zacznie się tam rozwijać dyskusja. Nic nie będzie w sposób znaleźć.
Trudno będzie w takim razie pomagać.

Native 🇵🇱 I'm learning EN

User avatar
Stasia
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Stasia »

Dominik wrote: Tue Oct 25, 2022 12:17 pm

Dziabąga mam, tylko mam obawy że to jest źle zrobione. Wszystkie wątki, ze wszystkich języków lądują w jednym dziale na forum.
viewforum.php?f=420-unanswered-sentence-discussions
Powstaje jeden wielki bałagan. trudno jest szukać wątków oznaczonych pl -> en,,, no może teraz jeszcze nie trudno, ale co jeśli zacznie się tam rozwijać dyskusja. Nic nie będzie w sposób znaleźć.
Trudno będzie w takim razie pomagać.

OK, poprosiłam admina o utworzenie forum "Dyskusje o zdaniach." Jak to forum zaistnieje, teoretycznie, jeśli ktoś się wypowie w jednej z dyskusji o zdaniach, to ta dyskusja powinna automatycznie się przenieść z "Unanswered sentence discussions" do świeżo upieczonego forum "dyskusje o zdaniach." Teoretycznie - jak będzie w praktyce, zobaczymy w praniu (w najgorszym wypadku mogę tematy poprzenosić ręcznie). 8-)

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Stasia
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Stasia »

Nowe forum "Dyskusje o zdaniach" jest i działa:
viewforum.php?f=444-dyskusje-o-zdaniach

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

Andrzej455
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Andrzej455 »

Na reddit jest AMA z CEO Duolingo . Nie będzie reaktywowane forum , nie będzie powrotu do starej wersji. Ale nie traćmy nadziei :)

Dominik
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Dominik »

Wielka szkoda.
Mogliby chociaż dodać jakieś wyjaśnienia gramatyki pod zadaniami.
Np.
Poprawne zdanie:
The cats drink water

ktoś napisze
The cats drinks water
To żeby poinformowało, że s nie dodaje się jeśli jest rzeczownik w liczbie mnogiej przed czasownikiem.

albo jak ktoś napisze
The cats drink a water
To żeby poinformowało, że a nie dodaje się przed niepoliczalnymi rzeczownikami.

Pewnie tego nie zrobią. Z tego co zauważyłem, to uczymy się metodą Kallana, więc trzeba samemu wpaść na zasady gramatyki.

Native 🇵🇱 I'm learning EN

User avatar
Stasia
Poland

Re: Nowa organizacja nauki w Duolingo od 01.11.2022

Post by Stasia »

[mention]Dominik[/mention], dzięki [mention]duome[/mention] jest przynajmniej to opracowanie gramatyki używanej w kursie angielskiego na Duolingo:
https://duome.eu/tips/pl/en

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

Post Reply

Return to “Nowości i powiadomienia”