Dear anyone,
Your duolingo forum registration isn't automaticaly transferred to duome forum so in order to join duome forums you need to register with your existing or any other username and email; in any case it's advised that you choose a new password for the forum.
~ Duome Team

Czy rodzajnik jest konieczny?

User avatar
dawidSmith
Poland

Czy rodzajnik jest konieczny?

Post by dawidSmith »

Mam pytanie o to zdanie We are only a short distance from home. https://forum.duolingo.com/comment/45725902 Czy w tym zdaniu ten rodziajnik "a" jest konieczny? Szczerze to myślę nawet, że to błąd, bo nie znamy konkretnie odległości od domu, ale wiem też, że czasem używa się rodzajnika "a" do podkreślenia, że czgoś jest mało (np. "a few" i "few"). Czy to podobna sytuacja?

Zwykle tego typu rozkminki rozwiązuje sam (z pomocą wyszukiwarki), ale pomyślałem, że trochę obudzę forum jakimś pytaniem. :oops:

User avatar
Stasia
Poland

Re: Czy rodzajnik jest konieczny?

Post by Stasia »

Tak, w tym zdaniu jest konieczny. we are short distance from home nie ma sensu. Nie wiem jak to zgrabnie wyjaśnić dlaczego, ale tak jest. :lol: Chyba masz rację z tym "a few".

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
dawidSmith
Poland

Re: Czy rodzajnik jest konieczny?

Post by dawidSmith »

Może tak... że "distance" może być policzalny, a wtedy trzeba użyć "a". Możliwe, że trochę za bardzo rozkminiałem błąd... :oops:

Post Reply

Return to “Praktyka”