Dear anyone,
Your duolingo forum registration isn't automaticaly transferred to duome forum so in order to join duome forums you need to register with your existing or any other username and email; in any case it's advised that you choose a new password for the forum.
~ Duome Team

Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

User avatar
Stasia
Poland

Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

Nie wiem jak Wam, ale nowa ścieżka (nowy wąż? nowa żmija??) Duolingo wcale mi się nie podoba! W anglojęzycznej części forum Duome jest wiele dyskusji na temat, jak unikać ścieżki i trzymać się starego drzewka.

Przez jakiś czas działała strona www-internal.duolingo.com , i tam jeszcze istniało drzewko, ale kilka dni temu przestało działać (strona automatycznie się przekierowuje na www.duolingo.com ).

Inni wchodzą na drzewo przez swój profil duome, ale nawet [mention]duome[/mention] zauważył (tutaj), że ostatnio ten system się zacina, i Duolingo nie zawsze rejestruje lekcje zrobione tym sposobem.

Mądrzy pomyśleli zawczasu, więc te osoby, które przestały aktualizować Duolingo w lecie, nadal cieszą się drzewkiem. 8-) Nie wiem jak u [mention]Dana_Dany Danuta[/mention], ale ja mam wersję 5.66.5 z lipca, i dalej trzymam się drzewka! :)

Do tych z Was, co mają Androidy, ale nie pomyśleliście zawczasu: są strony, skąd można zainstalować starsze wersje Duolingo (np apkmirror wygląda na w miarę bezpieczne miejsce).

Prędzej czy później, Duolingo wycofa wsparcie dla tych starszych wersji, i przestaną działać... ale korzystajmy z drzewek dopóki się da!

Na anglojęzycznej części forum [mention]Gentianopsis[/mention] powiadomił dzisiaj o jeszcze jednej możliwości: zainstalować program Duolingo dla Windows, stąd: https://apps.microsoft.com/store/detail ... n-us&gl=us . Ten program jest na tyle stary, że jeszcze ma drzewko, a nie ścieżkę, więc jest to dodatkowa opcja dla tych, co mają komputer z Windows.

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Dana_Dany Danuta »

Cześć [mention]Stasia[/mention], ja nadal cieszę się starą aplikacją ( wersja 5.65.12), której nie aktualizuję, podobnie jak Ty i korzystam z ulubionego drzewka. :)

Z ciekawości próbowałam nowej ścieżki "Węża" - według mnie ten sposób nauki jest zły i nie podoba mi się! :(

Cieszę się każdym dniem, kiedy otwieram moją ulubioną aplikację i wszystko działa po staremu, bez aktualizacji i oby to trwało jak najdłużej!!! 🙂

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

Andrzej455
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Andrzej455 »

Była jeszcze jedna metoda. Zakładając klasę do końca grudnia 2022 r. było stare drzewko . Teraz niestety zostało to wyłączone.

User avatar
Rhivian
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Rhivian »

Cześć!
Od Waszych postów minęło już 9 miesięcy. Zastanawiam się, czy wciąż jeszcze korzystacie ze starych wersji Duolingo (z drzewka)? W tym tygodniu dopiero zainstalowałem sobie aktualną wersję Duolingo na tablecie, bo na starej wersji którą mam na telefonie nie mogę już robić comiesięcznych wyzwań. Spowodowało to niestety zmiany w moim drzewku ... część zrobionych wcześniej lekcji została wyzerowana. Zastanawiam się czy fani drzewka zrezygnowali z comiesięcznych wyzwań, czy też naprzemiennie używają starej i nowej wersji? Czy przeskakiwanie między wersjami nie wprowadza chaosu w bazie Duolingo?

User avatar
Stasia
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

Rhivian wrote: Sun Sep 24, 2023 9:55 am

Cześć!
Od Waszych postów minęło już 9 miesięcy. Zastanawiam się, czy wciąż jeszcze korzystacie ze starych wersji Duolingo (z drzewka)? W tym tygodniu dopiero zainstalowałem sobie aktualną wersję Duolingo na tablecie, bo na starej wersji którą mam na telefonie nie mogę już robić comiesięcznych wyzwań. Spowodowało to niestety zmiany w moim drzewku ... część zrobionych wcześniej lekcji została wyzerowana. Zastanawiam się czy fani drzewka zrezygnowali z comiesięcznych wyzwań, czy też naprzemiennie używają starej i nowej wersji? Czy przeskakiwanie między wersjami nie wprowadza chaosu w bazie Duolingo?

Witaj!

Nie wiem jak @Dana_Dany Danuta, ale ja nadal trzymam się drzewka. Tak, od czasu do czasu mam problemy. Raz straciłam pół sekcji już przerobionych lekcji (bo moje drzewko początkowo się nie synchronizowało z wężem, ale od jakiegoś czasu już się synchronizuje)... niedawno znowu straciłam kilka umiejętności (jak się zdaje nie tylko ja, wygląda na to że dodali nowe rzeczy do kursu francuskiego z angielskiego)... od jakichś dwóch miesięcy nie mam już comiesięcznych wyzwań (ale nie miałam z nich żadnego pożytku poza gratulacjami od przyjaciół). Wczoraj chyba złamałam Duolingo, miałam dwie szare umiejętności pomiędzy lekcjami już robionymi, ale to był jakiś tymczasowy problem, już się naprawił. (Chyba to były dwie nowe lekcje, dopiero co dodane, i Duolingo nie wiedział jak sobie radzić na drzewku z lekcjami zaprojektowanymi dla węża).

Reasumując, stare drzewko coraz bardziej się zacina, rzęży, ale jeszcze dycha. :lol:

W dalszym ciągu wolę drzewko od nowej wersji, bo na drzewku mogę sobie wybrać czy chcę robić lekcje łatwiejsze czy trudniejsze, a więc w tygodnie kiedy mam czas bawić się w wygrywanie ligi, mogę lecieć całymi seriami łatwych lekcji + 15 minut dwukrotnego XP za robienie lekcji rano i wieczorem + 15 minut dwukrotnego XP za osiągnięcie korony = biedacy na wężu nie mają szans, nawet jeśli mają plusa. :D

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Rhivian
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Rhivian »

Dzięki @Stasia za odpowiedź. Spróbuję robić przez jakiś czas w miarę równolegle na drzewku i na wężu i zobaczę jaki będzie efekt. Spróbuję też zrobić całą jedną sekcję na wężu na poziom legendarny i zobaczę czy zaktualizuje mi się na drzewku. Potem może w drugą stronę :) Trochę poeksperymentuję a przy okazji na wężu zrobię miesięczne wyzwania. Niby nic one nie dają, ale jest satysfakcja :)

User avatar
Stasia
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

Rhivian wrote: Sun Sep 24, 2023 6:56 pm

Dzięki @Stasia za odpowiedź. Spróbuję robić przez jakiś czas w miarę równolegle na drzewku i na wężu i zobaczę jaki będzie efekt. Spróbuję też zrobić całą jedną sekcję na wężu na poziom legendarny i zobaczę czy zaktualizuje mi się na drzewku.

Napisz jakie będziesz miał wyniki, bo też jestem ciekawa. :)

Ja robię lekcje tylko na drzewku, ale zaglądam na węża żeby zobaczyć czy się posuwam naprzód, i tak, posuwam się. Zanotowałam sobie gdzie byłam wczoraj, i dzisiaj, po zrobieniu mniej więcej trzech koron na drzewku jestem 5 lekcji do przodu na wężu. Duolingo przesuwa mnie na wężu od jednego kufra do drugiego, co jest bardzo miłe, zawsze to kilka klejnotów które się przydadzą do robienia legendarnych.

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Dana_Dany Danuta »

Witam!

Tak, nadal mam drzewko na aplikacji w telefonie, ale czasem bywają jakieś problemy. Zdarza się, że jak robię lekcje na czas ( te 15 minut) to lubi mi się zaciąć i nie ruszy dalej. Jestem nieraz wkurzona, że akurat teraz i tracę trochę czasu, ale wtedy wyłączam komórkę i ponownie uruchamiam - no i zaczyna działać, ale często bardzo wolno chodzi.

Jestem jednak szczęśliwa, że nadal mogę ćwiczyć lekcje na drzewku, a nie na wężu i oby to trwało jak najdłużej! 🙂

Jest tak jak pisze @Stasia , że mamy jakiś wybór, bo możemy ćwiczyć lekcje łatwiejsze lub trudniejsze i to jest fajne, a nie tak jak na wężu, że musisz robić to co Ci nakazują, czyli "lekcja po lekcji".

Jeszcze dodam, że w soboty od godz. 20:00 do 21:00 do każdej przerobionej lekcji dostajesz 5 XP dodatkowo i jednorazowo możesz załapać 100 XP ( 15 min. dwukrotnego XP ), a za następne lekcje dostajesz 50 XP ( 45 +5 ) i warto pilnować tego czasu, bo można znacząco zwiększyć swoją ilość XP.!

Ja lubię rywalizację i często walczę o wejście do pierwszej trójki, więc te XP są dla mnie bardzo ważne! hehe .... :)

Last edited by Dana_Dany Danuta on Mon Sep 25, 2023 10:27 am, edited 1 time in total.

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

User avatar
Apsa25
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Apsa25 »

Rhivian wrote: Sun Sep 24, 2023 9:55 am

Cześć!
Od Waszych postów minęło już 9 miesięcy. Zastanawiam się, czy wciąż jeszcze korzystacie ze starych wersji Duolingo (z drzewka)?

Tak :)
Więcej, korzystam z kilku wersji.
Na dwóch telefonach ma zwykle zainstalowaną wersję 5.65, ale na Androidzie 6 działa ona ciut inaczej niż na androidzie 12 - są tylko normalne lekcje, nie ma tych dodatkowych, za których zrobienie dostaje się bonus 15min podwójnych punktów. Więc na starym telefonie mogę lecieć z robieniem całych umiejętności, a na nowym telefonie mam kolekcję tych ostatnich lekcji do wykorzystania :lol:
Tzn. tam miałam do kilku dni temu, kiedy się wszystko rypło i cofnęło mi te wszystkie umiejętności, gdzie właśnie brakowało ostatniej lekcji :evil: Przy czym tego samego dnia część rzeczy się posypała także w kursach, które robię wyłącznie w wersji węża/tasiemca - cofało mnie o dzień, nie uznawało lekcji itp., więc podejrzewam, że dl ma jakieś większe błędy w nowej wersji oprogramowania.
Jedną sobie popsułam robiąc na przemian drzewko i węża. W kursie portugalskim miałam już wszystko na poziomie 4, a większość na legendarnym i sobie spokojnie dłubałam, dalej żeby doprowadzić wszystko na poziom legendarny. W międzyczasie porobiłam trochę lekcji w wężu i się dane porozjeżdżały. W drzewku część umiejętności pokazywała się, że ma poziom 5 (złoty), ale jak robiłam lekcje legendarne, to one miały poziom trudności jak L4 lub L5, dostępne podpowiedzi i mniejsza liczba punktów, nie 40+5. Po czym po wejściu na duome okazało się, że to co w drzewku 5.65 widzę jako legendarne, w danych dostępnych tutaj może być na poziomie 4 lub 5. Z kilkoma umiejętnościami udało mi się to naprawić cofając się do starszej wersji aplikacji, która faktycznie pokazywała, że dana umiejętność jest na poziomie 4. Ale nie ze wszystkimi się udało. W efekcie teraz na drzewkach mam cały kurs na fioletowo, mogę robić "hard practice", ale w duome wygląda to tak jak w załączniku i nie znalazłam sposobu, żeby zdobyć te kilka ostatnich koron.
Za to w kursie włoskiego z niemieckiego coś się totalnie rozjechało. Miałam zaliczony pierwszy checkpoint po 10 umiejętnościach, po tej aktualizacji sprzed kilku dni tylko pierwsze kółko zostało niebieskie, reszta niezrobiona. Więcej, jak zrobiłam drugie od nowa, to jak wyszłam z aplikacji i weszłam z powrotem - znów go nie ma :oops: Jednocześnie ten Checkpoint 1 zachowuje się jak zaliczony, nie mogę go przeskoczyć robiąc test, bo nie ma testu jest tylko ćwiczenie. I w statystykach na duome nadal mam tyle umiejętności i koron ile miałam. Ale już jak się wejdzie w "progress", to pokazują się inne kwiatki.
Więc co by nie robić, jest ryzyko, że coś się skisi.
Ale tak jak przedmówczynie, zdecydowanie nadal wolę drzewko.

Attachments
pt.png
pt.png (30.81 KiB) Viewed 2788 times
User avatar
PtolemysXX
Uganda

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by PtolemysXX »

Do nauki używam tylko drzewa. Węża tylko do trików, takich jak przeskakiwanie całych jednostek, bo to szybciej przesuwa umiejętności na drzewie do poziomu 3. Jedyne co na wężu mi się podoba to podręcznik - zestaw przykładowych zdań.

User avatar
Stasia
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

Stasia wrote: Sun Sep 24, 2023 6:36 pm

Wczoraj chyba złamałam Duolingo, miałam dwie szare umiejętności pomiędzy lekcjami już robionymi, ale to był jakiś tymczasowy problem, już się naprawił. (Chyba to były dwie nowe lekcje, dopiero co dodane, i Duolingo nie wiedział jak sobie radzić na drzewku z lekcjami zaprojektowanymi dla węża).

Oto dowód:

Image

Szare lekcje najpierw migały (dostępne/niedostępne), potem zostawały szare. Po zrobieniu kilku więcej lekcji, wreszcie się ustabilizowały i już są na trwałe dostępne (już je zaczęłam).

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

JoannaLipi18

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by JoannaLipi18 »

Ja mam trochę inne pytanie. Do węża już się nauczyłam i nawet mi się podoba. Nie podoba mi się jedynie to, że kasują moje trofea. I to nie z ostatnich dni, ale miesięcy. Ostatnio usunęli mi jakieś 50 szt. Wkurzyłam się, bo trzeba było na to wydać 5000 klejnotów, a tego mi nie wrócili. Czy można to w jakiś sposób od nich wymusić zwrot tych klejnotów?
Lekcje mi nie przeszkadzają, lubię je robić i mogę wrócić do poprzednich sekcji ale nie kosztem moich wydanych klejnotów, które muszę ponownie wydać. Można to jakoś od nich dostać? Albo chociaż żeby zrekompsowali to darmową wersję super Duolingo 😁

User avatar
Rhivian
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Rhivian »

Stasia wrote: Sun Sep 24, 2023 7:16 pm
Rhivian wrote: Sun Sep 24, 2023 6:56 pm

Dzięki @Stasia za odpowiedź. Spróbuję robić przez jakiś czas w miarę równolegle na drzewku i na wężu i zobaczę jaki będzie efekt. Spróbuję też zrobić całą jedną sekcję na wężu na poziom legendarny i zobaczę czy zaktualizuje mi się na drzewku.

Napisz jakie będziesz miał wyniki, bo też jestem ciekawa. :)

Zaczynałem z następującym stanem węża:

  • Pierwsza sekcja cała zrobiona (8/8 rozdziałów),
  • Z drugiej sekcji zrobiony pierwszy rozdział, drugi nie był rozpoczęty.
    :point_up: Stan drzewka z lewej strony screena :point_up:

Przez dwa dni zrobiłem następujące zmiany w wężu:

  • Pierwszy rozdział pierwszej sekcji cały podniosłem do poziomu legendarnego (6 etapów),
  • Pierwszy rozdział drugiej sekcji również podniosłem do poziomu legendarnego (7 etapów),
  • Ukończyłem 7 na 8 etapów drugiego rozdziału drugiej sekcji.
    :point_up: Stan drzewka z prawej strony screena :point_up:

W tym czasie nie robiłem ćwiczeń na drzewku, a zmiany które się pojawiły widać na sceenie.

Attachments
drzewko IT-ES.jpg
drzewko IT-ES.jpg (495.3 KiB) Viewed 2711 times
User avatar
Stasia
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

@Rhivian, fascynuje mnie to, że niektóre umiejętności podniosły Ci się do 5 poziomu, jak ja próbowałam coś dziergać na wężu, to drzewko podchodzi mi najwyżej do 3 poziomu.... :/

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Rhivian
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Rhivian »

Stasia wrote: Wed Sep 27, 2023 1:15 pm

@Rhivian, fascynuje mnie to, że niektóre umiejętności podniosły Ci się do 5 poziomu, jak ja próbowałam coś dziergać na wężu, to drzewko podchodzi mi najwyżej do 3 poziomu.... :/

Dla mnie ciekawe jest to, że na wężu robisz legendę, a na drzewku zostaje złoty. Więc można zrobić legendę 2 razy :D

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Dana_Dany Danuta »

Dzisiaj ok. godziny 9-tej wieczorem moje 🌳 "drzewko" w aplikacji zniknęło, a pojawił się niechciany 🐍 "wąż". :(

Jestem bardzo niezadowolona z tej zmiany, po prostu wściekła, że to nastąpiło!

A jak u Was?

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

User avatar
Stasia
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

Dana_Dany Danuta wrote: Thu Oct 19, 2023 10:13 pm

Dzisiaj ok. godziny 9-tej wieczorem moje 🌳 "drzewko" w aplikacji zniknęło, a pojawił się niechciany 🐍 "wąż". :(

Jestem bardzo niezadowolona z tej zmiany, po prostu wściekła, że to nastąpiło!

A jak u Was?

U mnie nadal drzewko! Może przypadkiem uaktualniłaś aplikację? :(

Czy spróbowałaś tej sztuczki opisanej w tym temacie?
viewtopic.php?p=77875-how-to-restore-du ... rks#p77875

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Dana_Dany Danuta
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Dana_Dany Danuta »

Nie uaktualniałam aplikacj, ale właśnie wczoraj dodałam sobie nowy kurs "angielski z hiszpańskiego"
... myślę, że to nie powinno zmienić mojej aplikacji. 😏

Nie próbowałam jeszcze tej sztuczki, może później spróbuję.

@Stasia, ciesz się swoim drzewkiem jak najdłużej! 🙂

Native language: 🇵🇱 Duolingo levels

Be smart and write poems. :D

User avatar
Stasia
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

Wrrr! :x Wrrr! :x Wrrr! :x

Wczoraj Duolingo mi się zaciął.... nic nie działało, dostawałam wiadomość o błędzie i na aplikacji w telefonie, i na stronie na komputerze....

I jak zaczął z powrotem działać, to na aplikacji zobaczyłam węża.

:evil:

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Rhivian
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Rhivian »

Heh, no to chyba wszsytkich dopadło. Chociaż zostały pewne różnice (w sumie mało istotne). Np. trochę inaczej zdobywa się legendarne, nie można też dodawać komentarzy przy gratulacjach znajomym (w starej wersji). Ciekawe czy wszystkie stare wersje aplikacji zostały uaktualnione :?

User avatar
Apsa25
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Apsa25 »

Moja ulubiona ostatnio wersja aplikacji też jakiś czas temu zamieniła się w węża /tasiemca. Cofnęłam się o parę wersji, do takiej, która nie obsługuje węża i działa z grubsza podobnie jak działała ta ulubiona. Ale kilku opcji już nie mam, w tym „morning / evening chest”, z których korzystałam codziennie, jak również „friend quests” i „monthly quests”. Więc żeby zaliczać te ostatnie muszę korzystać z www albo appki na iPadzie z wężem. Ogólnie zmniejszyło mi to motywację… Za to dzięki temu odzyskałam więcej czasu na książki, skoro mniej czasu spędzam na DL 😈

User avatar
Rhivian
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Rhivian »

Chyba po prostu czas przyzwyczaić się do węża. Nic więcej nie wykombinujemy. Stare wersje aplikacji są już zbyt ograniczone ¯\_(ツ)_/¯

Micka
Spain

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Micka »

Tylko chciałam powiedzieć,że jestem szczęściarą bo u mnie jeszcze jest cały czas stara wersja i jak rozumiem niech tak zostanie🙂

User avatar
Stasia
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

No to faktycznie szczęściara :) Pewnie jakaś wczesna wersja?

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

Annapann
Europe

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Annapann »

Poproszę o pomoc. Od września uczę się angielskiego - apka na telefonie - chyba jade na tym zienawuidzonym przez Was wezu, nie mam żadnego drzewka. Przerobiłam wszystkie moduły, przemielikam na poziom legendarny i nie wiem co dalej. Nie mam dostępu do kolejnego poziomu. Nie mam pojęcia co zrobiłam zle... proszę o pomoc o wytłumaczenie, bo może nie wszystko rozumiem z tej aplikacji.

User avatar
Stasia
Poland

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Stasia »

Annapann wrote: Mon Dec 18, 2023 7:44 pm

Poproszę o pomoc. Od września uczę się angielskiego - apka na telefonie - chyba jade na tym zienawuidzonym przez Was wezu, nie mam żadnego drzewka. Przerobiłam wszystkie moduły, przemielikam na poziom legendarny i nie wiem co dalej. Nie mam dostępu do kolejnego poziomu. Nie mam pojęcia co zrobiłam zle... proszę o pomoc o wytłumaczenie, bo może nie wszystko rozumiem z tej aplikacji.

Witaj, nic nie zrobiłaś źle. To tyle - skończyłaś kurs angielskiego. Jest niezbyt długi. Jedyne co Ci w tym kursie zostaje, to dzienne praktyki, nic więcej.

Następne, nieco bardziej ambitne, kroki:

  • Możesz spróbować na odwrót: zacząć kurs polskiego z angielskiego.
  • Albo, jeśli czujesz się wystarczająco pewnie w angielskim, spróbuj zrobić jakiś kurs z innego języka. Dla anglojęzycznych, jest sporo do wyboru, najbardziej rozwinięte są kursy hiszpańskiego i francuskiego, te dadzą Ci bardzo długie ścieżki. Inne będą nieco krótsze (niektóre nawet krótsze od kursu angielskiego dla Polaków).

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

Annapann
Europe

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Annapann »

Dziękuję za odpowiedź. Trochę jestem rozczarowana, bo sądziłam że będę mogła dalej pogłębiać wiedzę z angielskiego. Czyli juz nic nowego się nie nauczę? Cały czas będę mielić poziom podstawowy ,?

User avatar
PtolemysXX
Uganda

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by PtolemysXX »

Miałbym jeszcze jedną sugestię, jeśli wolno ;) . Skoro w ciągu trzech miesięcy przerobiłaś cały kurs do legendy, to twój angielski nie może być taki zły. Duolingo tak czy siak uczy tylko pojedynczych zdań, aby posunąć się o krok dalej, trzeba je zacząć zbierać w większe teksty. Może miałabyś ochotę włączyć się w tok dyskusji anglojęzycznych na tym forum, na jakikolwiek temat. Jeśli nie czujesz się pewnie, to nie jesteś jedyna... Poza tym są tu też i native speakerzy oraz ludzie biegle władający językiem, na tyle by służyć radą.

Last edited by PtolemysXX on Tue Dec 19, 2023 2:51 pm, edited 1 time in total.
Annapann
Europe

Re: Jak uciec przed nową "ścieżką" Duolingo

Post by Annapann »

W sumie fajny pomysł :) dzięki !

Post Reply

Return to “Nowości i powiadomienia”