Dear anyone,
Your duolingo forum registration isn't automaticaly transferred to duome forum so in order to join duome forums you need to register with your existing or any other username and email; in any case it's advised that you choose a new password for the forum.
~ Duome Team

Bílá nereagující obrazovka v Duolingu? Topic is solved

User avatar
Gentianopsis
Czech Republic

Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Gentianopsis »

Mám Windows 10, používám prohlížeč Google Chrome. Často se mi stává (bez ohledu na to, zda mám zapnutý DuoBooster nebo ne), že se mi během lekce místo obrazovky s další otázkou objeví celá obrazovka (ta část, s Duolingem, vše ostatní je normální) bílá a jediné, co se dá udělat, je vrátit se na předchozí stránku, tj. zpátky na strom, čímž samozřejmě ztratím všechny už zodpovězené otázky a můžu začínat znovu. Ještě víc mě to štve u "review" lekcí (tam se mi to stává ještě častěji, některé dny je to dokonce u všech udělaných lekcí), kde se mi místo přehledu lekce zobrazí bílá plocha, a vrácení zpět mě hodí na strom bez šance si právě dokončenou lekci prohlédnout. Pokud se adresa lekce označí v adresním řádku a dá se Enter, přepíše se číslo na vyšší a spustí se nová lekce, čili k přehledu dokončené lekce se opět nedostanu. :-(

Nevíte, čím je to způsobeno a zda si to můžu nějak opravit?

User avatar
Stasia
Poland

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Stasia »

[mention]Gentianopsis[/mention], odpovídám česky s pomocí Google Translate, takže se předem omluvte za chyby. :D

Zkusili jste na toto téma kontaktovat podporu Duolingo?

https://support.duolingo.com/hc/cs

Všimněte si, že DuoBooster není oficiálně schválen společností Duolingo, takže je možné, že problémy způsobuje DuoBooster.

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Gentianopsis
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Gentianopsis »

Stasia wrote: Fri Jul 15, 2022 2:29 pm

@Gentianopsis, odpovídám česky s pomocí Google Translate, takže se předem omluvte za chyby. :D
Zkusili jste na toto téma kontaktovat podporu Duolingo? https://support.duolingo.com/hc/cs
Všimněte si, že DuoBooster není oficiálně schválen společností Duolingo, takže je možné, že problémy způsobuje DuoBooster.

Thanks for your answer, Stasia.
Of course, I contacted Duolingo support, but I do not expect any help from them. I tried several times before with different issues, but there is only a robot sending automatic messages that they are busy and that I should not expect to get any personal reply. :-( That is why I tried to ask here.

DuoBooster is not the cause, because I do not use it recently (it does not run at all) and those white screens only get more and more common. :-( I do not understand IT, so I hoped that someone might have an advice here, especially if not all Duolingo students face this problem.

User avatar
DaliborNovy
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by DaliborNovy »

Předpokládám, že Chrome máte aktuální, připojení stabilní a že během učení necestujete. Dále, že nepoužíváte blokování reklamy. Doporučuji ve Chrome vymazat soubory cookie nebo lépe veškerý dočasný obsah pro www.duolingo.com a Resetovat oprávnění pro tento web. Dělá se to v nastavení webu.

V případě neúspěchu zkuste Firefox, alespoň pro otestování.

Native: 🇨🇿ㅤ Learning: 🇺🇸 🇫🇷DuomeDuolingoDuoBooster

User avatar
Stasia
Poland

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Stasia »

[mention]Gentianopsis[/mention], have you tried asking on Duolingo Discord?
The invitation link: http://discord.gg/duolingo
And I believe this is the link to the actual discord (from here):
https://discordapp.com/channels/8721755 ... 4850661407

My understanding is that a lot of Duolingo mods migrated there. Maybe they would be willing and/or able to help...?

Native: :poland:; Fluent: :es:, :us:; Getting there: Image; Intermediate: :fr:; Beginner: :ukraine:

User avatar
Gentianopsis
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Gentianopsis »

DaliborNovy wrote: Mon Jul 18, 2022 7:35 pm

Předpokládám, že Chrome máte aktuální, připojení stabilní a že během učení necestujete. Dále, že nepoužíváte blokování reklamy. Doporučuji ve Chrome vymazat soubory cookie nebo lépe veškerý dočasný obsah pro www.duolingo.com a Resetovat oprávnění pro tento web. Dělá se to v nastavení webu.

Omlouvám se, ale bohužel komunikujete s idiotem. Smazat veškerou historii prohlížení včetně všeho souvisejícího (cookies, obrázky v mezipaměti atd.) v Google Chrome umím a občas dělám (uděláno teď znovu), ale netuším, jak se maže dočasný obsah pro konkrétní web a resetují oprávnění pro konkrétní web. Nevím, kde hledat "nastavení webu" (zatím jsem to nenašla). :-(

User avatar
DaliborNovy
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by DaliborNovy »

:-) Z toho si nic nedělejte, každý nemusí vědět, kam co vývojáři schovali.

Pravým na zámeček vlevo nahoře v adresním řádku a potom poslední položka "Nastavení webu".

Native: 🇨🇿ㅤ Learning: 🇺🇸 🇫🇷DuomeDuolingoDuoBooster

User avatar
DaliborNovy
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by DaliborNovy »

[mention]Gentianopsis[/mention] Jak jste na tom? Kdyby nezabralo, zkuste prosím postupně tyto kroky, po každém kroku otestujte. Další krok provádějte, až když se vám vada znovu projeví:

1) Ve Chrome vypnout hardwarovou akceleraci:

Tři tečky vpravo nahoře / Nastavení / Systém / V případě dostupnosti použít hardwarovou akceleraci - Vypnout přepínač / Restartovat

2) V nastavení Duolinga vypnout všechny blbovinky:

Avatar vpravo nahoře / Nastavení / Účet (přímý odkaz: https://www.duolingo.com/settings/account)

Zde vypnout Zvukové efekty, Animace, Motivační zprávy - a ULOŽIT ZMĚNY. Pozor, po odhlášení se tato nastavení vrátí zpět, takže testujte po čerstvém uložení změn.

3) Zkontrolovat, jaká máte nainstalovaná Rozšíření Chrome, případně je pokusně odebrat:

Tři tečky vpravo nahoře / Další nástroje / Rozšíření - a odeberte všechna, která nepotřebujete, nejlépe úplně všechna, můžete je kdykoliv znovu přidat, pro tento účel si poznamenejte jejich názvy. Restartovat Chrome.

4) Kompletní smazání cache prohlížeče jste již prováděla, jestli takto, není nutné dělat znovu (Je to protivné, ovlivní to všechny weby).

Tři tečky vpravo nahoře / Další nástroje / Vymazat údaje o prohlížení / Rozšířená nastavení / Od počátku věků - zaškrtnout:

  • Historie procházení
  • Historie stahování
  • Soubory cookie a jiná data webů
  • Obrázky a soubory v mezipaměni
  • Automatické vyplňování formulářů

A klik na Vymazat data. Restartovat Chrome.

5) Obnovit nastavení Chrome na původní výchozí hodnoty.

Tři tečky vpravo nahoře / Nastavení / Resetovat a vyčistit / Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty / Resetovat nastavení . Restartovat Chrome.

6) Na https://www.google.com/chrome/ Stáhnout Chrome instalátor, odinstalovat Chrome, restartovat PC, pomocí připraveného instalátoru znovu nainstalovat Chrome.

Jestli zabere (věřím že ano, zejména, jestli ve Firefoxu problém nenastal), prozraďte prosím ostatním uživatelům, který krok zabral.

Native: 🇨🇿ㅤ Learning: 🇺🇸 🇫🇷DuomeDuolingoDuoBooster

User avatar
Gentianopsis
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Gentianopsis »

DaliborNovy wrote: Wed Jul 20, 2022 2:12 pm

@Gentianopsis Jak jste na tom? Kdyby nezabralo, zkuste prosím postupně tyto kroky, po každém kroku otestujte. Další krok provádějte, až když se vám vada znovu projeví:

1) Ve Chrome vypnout hardwarovou akceleraci:
2) V nastavení Duolinga vypnout všechny blbovinky:
3) Zkontrolovat, jaká máte nainstalovaná Rozšíření Chrome, případně je pokusně odebrat:
4) Kompletní smazání cache prohlížeče jste již prováděla, jestli takto, není nutné dělat znovu (Je to protivné, ovlivní to všechny weby).
5) Obnovit nastavení Chrome na původní výchozí hodnoty.
6) Na https://www.google.com/chrome/ Stáhnout Chrome instalátor, odinstalovat Chrome, restartovat PC, pomocí připraveného instalátoru znovu nainstalovat Chrome.

1) Hardwarovou akceleraci jsem měla vypnutou, čili ta s tím asi nemá nic společného.

2) Na blbovinky Duolinga jsem alergická, proto je po každém přihlášení hned vypínám (vypnuté zvuky si Duolingo pamatuje, animace a motivační zprávy se musejí pokaždé vypnout znovu). Má-li to nějakou souvislost s nimi, pak jedině, že si uloží nějaká cookies, která pak v interakci s něčím problém bílé obrazovky způsobí?

3) Mám nainstalované pouze blokátory reklam a DuoKeyboard, díky němuž se mi nejlépe ze všech vyzkoušených metod píše azbukou (umí i jiná písma) - na studium ruštiny vřele doporučuji, nicméně bílé obrazovky byly problém už před jeho přidáním, čili pravděpodobně je příčinou nějaká interakce s těmi blokátory reklam. Problém je, že nechci v bezplatném Duolingu reklamy, a proto se problému zřejmě nezbavím.

4) Kompletní smazání historie prohlížení v rozšířených možnostech dělám a je to jediná fungující metoda, v nejhorším s následným vypnutím Googlu nebo pak i s restartem počítače. Samotné smazání "Nastavení webu" pro Duolingo mě jen odhlásí z Duolinga, ale po přihlášení bílé obrazovky v přehledu dokončených lekcí pokračují, čili příčina problému je jinde (asi ty blokátory reklam). Nějakou dobu (pokaždé jinou) je vše bez problémů, pak se bílé obrazovky vrátí a musí se historie smazat znovu.

5) Provedeno, ale samo o sobě to problém neřeší.

6) Provedeno nedávno (kvůli tomu, že mi přestala fungovat předchozí verze DuoBoosteru a o nové jsem ještě nevěděla), ale bílé obrazovky byly před tím i po tom, takže reinstalace Googlu je zbytečná ztráta času.

User avatar
DaliborNovy
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by DaliborNovy »

DaliborNovy wrote: Mon Jul 18, 2022 7:35 pm

Předpokládám, že Chrome máte aktuální, připojení stabilní a že během učení necestujete. Dále, že nepoužíváte blokování reklamy. ....

Tak jsme asi doma, bude to tím. Doporučuji vypnout blokování reklamy, alespoň na nějaký čas - delší, než se vám obvykle problém s bílými okny vrátí. Bylo by fajn, kdybyste to ověřila. Duolingo je dobrý projekt, zaslouží si od nás alespoň to shlédnutí reklam. Bylo by logické, kdyby se blokování bránilo.

Native: 🇨🇿ㅤ Learning: 🇺🇸 🇫🇷DuomeDuolingoDuoBooster

User avatar
Gentianopsis
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Gentianopsis »

DaliborNovy wrote: Thu Jul 28, 2022 1:52 pm

Tak jsme asi doma, bude to tím. Doporučuji vypnout blokování reklamy, alespoň na nějaký čas - delší, než se vám obvykle problém s bílými okny vrátí. Bylo by fajn, kdybyste to ověřila. Duolingo je dobrý projekt, zaslouží si od nás alespoň to shlédnutí reklam. Bylo by logické, kdyby se blokování bránilo.

Kdyby byly reklamy něco malého nevadícího někde na okraji obrazovky, tak bych je byla ochotna tolerovat. Problém je, že jsem slepejš, tudíž mám na stránce nastavené zvětšení, abych měla co největší písmena. Pokud se reklamy nevypnou, otázky nevidím celé, což je pro studium nepoužitelné. :-(

Kdy se bílá obrazovka objeví, se předem odhadnout nedá. Asi to dělají jen některé reklamy (jejich interakce s adblockem), protože před pár týdny jsem v angličtině z ruštiny najednou přestala být schopna dodělat jedinou lekci bez bílé obrazovky nebo si přinejmenším po jejím dodělání prohlédnout Review, přestože jsem před každou lekcí vypínala Google, kompletně mazala historii prohlížení a znovu se přihlašovala do Duolinga. Tak jsem změnila jazyk a zbytek dne pohoda. Další den jsem se vrátila k angličtině z ruštiny a byla jsem zase hned na bílých obrazovkách. Po týdnu jsem to vzdala a čekám, až tam reklamy vymění. Ruština z angličtiny a oba kurzy čeština-angličtina jsou teď v pohodě: 1 bílá obrazovka nanejvýš na 20 lekcí.

User avatar
DaliborNovy
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by DaliborNovy »

OK, nevím, čím jsem si to zasloužil, ale já (zatím) reklamy během cvičení nemám. Až na konci lekce a na domácí stránce. Ano, přesně tak, domnívám se, že to bude dělat jen určitý typ reklamy - Adblock zablokuje celou stránku místo samotné reklamy.

Native: 🇨🇿ㅤ Learning: 🇺🇸 🇫🇷DuomeDuolingoDuoBooster

User avatar
Gentianopsis
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Gentianopsis »

Tak nevím, zda je to náhoda nebo důsledek nějaké změny v Duolingu, ale už druhý týden se mi bílé obrazovky neobjevují v žádném z jazyků. Místo toho se mi v odpovědích samovolně odmazávají první napsané znaky, někdy je to i několik slov + další zákeřnost je, že když je dopíšu nebo opravím překlep a dám Enter nebo kliknu na zelené políčko pro kontrolu, naskočí do rámečku zpět věta před opravou a je pochopitelně uznaná jako chybná. To naštve. :-(

User avatar
DaliborNovy
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by DaliborNovy »

To je hodně zvláštní, s ničím takovým jsem se nikdy nesetkal, ani o tom neslyšel. Téměř vylučuji, že by něco takového mohl dělat Booster, ale pro jistotu, dělá vám to i bez něj? DuoKeyboard by s tím také neměl souviset, ale pro jistotu, zkuste to také otestovat bez něj. Jiný doplněk Chrome jste nepřidala?

Native: 🇨🇿ㅤ Learning: 🇺🇸 🇫🇷DuomeDuolingoDuoBooster

User avatar
Gentianopsis
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by Gentianopsis »

DuoBooster to určitě NEdělá, protože posledních pár dní jsem jela hlavně ruštinu a měla ho vypnutý. DuoKeyboard na ruštinu potřebuju, resp. je to s ním nejpohodlnější, ale žádnou aktualizaci psanou nemá https://chrome.google.com/webstore/deta ... imfa?hl=en a před tím se mi s ním nic takového nestávalo. Nepřidávala jsem nic, ale zaregistrovala jsem, že byla nedávno aktualizace GoogleChrome.

Jinak zřejmě fungující metoda na uznání dodatečných oprav ve větách jsou mezery. Ty jsou z nějakého důvodu (možná kvůli možnosti psaní mnemonickou klávesnicí Windows, kde se mnoho znaků píše kombinací dvou kláves, které jsou zároveň samostatná písmena, a jejich změnu či zachování rozhoduje následující znak, a tím v některých případech musí být mezerník, aby se dva po sobě jdoucí správné znaky nezměnily na jeden společný nesprávný) nutné v ruštině po posledním písmenu odpovědi (trvalo mi, než jsem na to přišla, protože čeština u jednoslovných odpovědí bere pouze to slovo bez mezery na konci, zatímco v ruštině jsem měla kontrolovací tlačítko bílé a nešlo jít dál, zezelenalo až přidanou mezerou). V češtině jsem nikdy na konci vět mezerníky mačkat nepotřebovala, ale když jsem na to zapomněla v ruštině, zmizelo mi celé poslední slovo a věta byla špatně. Pokud tedy teď opravuji nějaké slovo uvnitř věty, píšu za něj mezerník a ten původní mažu (pak skáču na konec věty a mačkám ještě jeden mezerník) a zdá se, že to funguje (aspoň zatím) spolehlivě v kombinaci angličtiny s ruštinou i angličtiny s češtinou.

User avatar
DaliborNovy
Czech Republic

Re: Bílá nereagující obrazovka v Duolingu?

Post by DaliborNovy »

Tak to by mohlo souviset s doplňkem DuoKeyboard, možná nějaká nekompatibilita s novou verzí Duolinga. Buď to testněte bez něj a nebo ohlídejte aktualizace. Je-li to tak, věřím, že to brzy opraví.

Native: 🇨🇿ㅤ Learning: 🇺🇸 🇫🇷DuomeDuolingoDuoBooster

Post Reply

Return to “Učím se anglicky”