Dear anyone,
Your duolingo forum registration isn't automaticaly transferred to duome forum so in order to join duome forums you need to register with your existing or any other username and email; in any case it's advised that you choose a new password for the forum.
~ Duome Team

ASZ dziennik be like

User avatar
AelienFelis
Poland

ASZ dziennik be like

Post by AelienFelis »

Taki tam artykuł na ASZu 😅

Kobieta podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami. Skrajnie zaniedbała sowę z Duolingo

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 31-letnią Joannę D. podejrzaną o znęcanie się nad zwierzętami. Kobieta trafiła do aresztu śledczego po tym, jak szósty tydzień z rzędu pozbawiała swoją sowę z Duolingo odpowiedniego pokarmu.

W swoich wyjaśnieniach podejrzana zeznała, że nie była świadoma szkody, jaką wyrządza zwierzęciu. Z raportu policji wynika jednak, że w momencie zatrzymania kobieta nie była w pełni sił fizycznych i psychicznych i jej działania mogły być spowodowane ograniczoną poczytalnością.

Nie miałam serca jej tak po prostu porzucać, ale czułam, że wymagania Duo zaczynają mnie przerastać. Tak naprawdę, kiedy zaopiekowałam się sówką, nie miałam pojęcia, w co się pakuję – wyznaje ASZdziennikowi kobieta. – Pewnego popołudnia chciałam po prostu spróbować nauki niderlandzkiego. Myślę, że to właśnie to zwabiło Duo do mojego telefonu. Sowa chwaliła mnie za nawet najmniejsze sukcesy i wspierała w porażkach. Była bardzo bystra, zaprzyjaźniłyśmy się – mówi.

Z czasem Joanna D. zorientowała się, że nie potrafi dalej dźwigać ciężaru odpowiedzialności, jaka nagle na nią spadła. Sowa wciąż domagała się uwagi, a ze względu na to, że podstawowym pokarmem sów z Duolingo jest aktywność opiekuna w nauce języka obcego, codzienne życie kobiety zaczęło być dyktowane spontanicznymi zachciankami zwierzęcia.

Kocham zwierzęta, nigdy nie miałam zamiaru wyrządzić sówce jakiejkolwiek krzywdy. Myślę, że sześć tygodni temu po prostu zabrakło mi siły. W pewnym sensie sama jestem ofiarą w tej sytuacji.

To już oceni Wydział Karny Sądu Rejonowego w Koszalinie. Sowa Duo w stanie rażącego zaniedbania została tymczasowo umieszczona w schronisku dla zwierząt i jest pod stałą obserwacją weterynarza.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Źródło

| :poland: N | :gb: C1 | :de: (B1) | :fr: A2+ | :norway: (A1) | :ukraine: A0 | :hungary: (A0) |

Return to “O wszystkim i o niczym”